Aktualności - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

Biblioteka
03.10.2018


W dniu 31 maja obchodzony jest „Światowy Dzień Bez Tytoniu”.  W tym roku dzień ten odbywał się pod hasłem „Tytoń i choroby serca”
      Już tradycyjnie inicjatorem akcji jest ZSBiO w Jarosławiu  przy współudziale Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu która dysponuje specjalistycznymi narzędziami do przeprowadzania eksperymentów. CKZiU czynnie włączyło się do organizowania akcji. Nauczyciele z zaangażowaniem nakłaniali uczniów do wzięcia udziału w badaniu za pomocą smokerlyzera dzięki któremu można było poznać wysokość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Wyniki mogły wskazywać na  kontakt płuc ze szkodliwymi substancjami zawartymi  w wdychanym powietrzu.

      Kolejny eksperyment do którego przekonywali nauczyciele uczniów został przeprowadzany za pomocą alko gogli i narko gogli. Dzięki tym okularom uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać jak świat postrzegany jest przez człowieka który jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Pomimo poruszanej w tym dniu poważnej tematyki dzięki odpowiedniej organizacji uczniowie radośnie uczestniczyli w akcji którą należy mieć nadzieję na długo zapamiętają.

22.05.2018W marcu i kwietniu  2018 r. biblioteki CKZiU oraz ZSBiO w Jarosławiu przeprowadziły akcję charytatywną „Książeczka dla małego pacjenta”. Jej celem była zbiórka książek dla pacjentów oddziału dziecięcego COM w Jarosławiu. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i pracowników obydwu szkół. Zebrane dary, tj. 49 książek (bajki, opowiadania, książeczki edukacyjne, kolorowanki), 5 gier przestrzennych, 2 opakowania puzzli oraz 8 zestawów kredek i farb, zostały przekazane na ręce ordynatora oddziału dziecięcego COM Pana doktora Radosława Cwetkowa oraz pielęgniarki oddziałowej Pani Beaty Bańko 21 maja 2018 r.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, a małym pacjentom życzymy przyjemnej lektury  i dużo, dużo zdrowia!

Organizatorki akcji: M. Latocha, J. Żelak


Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadającego na 23 kwietnia, biblioteka szkolna CKZiU zorganizowała akcję promującą czytelnictwo. W tym dniu zorganizowane zostało spotkanie z uczniami kl. 2TE.
Uczestnictwo pani bibliotekarki w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną pozwoliło na zapoznanie się z książkami „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń” Krzysztofa Piersa.
Nowe pozycje biblioteki pozwoliły zarówno na zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą uzależnienie od gier, jak i wskazanie sposobów radzenia sobie z nałogiem.
Na spotkaniu obejrzany został również wywiad z autorem książki. Krzysztof Piersa poprzez własne doświadczenie przestrzega przed tym zagrożeniem młodych graczy i ich rodziców: „Przegrałem całe popołudnie. Przegrałem cały weekend. Przegrałem cały miesiąc, a nawet rok. Mogłem przegrać całe życie”.
       Na zakończenie akcji pani bibliotekarka zachęcała uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej, w której każdy czytelnik znajdzie coś interesującego dla siebie.


21.02.2018


Biblioteka CKZiU zaprasza do udziału
w konkursie czytelniczym
„Książka inna niż wszystkie”
organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Przemyślu Filia Jarosław.
Szczegóły w załączonym regulaminie oraz
u nauczycieli bibliotekarzy.
Regulamin do pobrania


Świątecznie w CKZiU
Nowa gazetka w naszej bibliotece
„Zamiast Palić Papierosa Zjedz  Jabłko” to hasło akcji profilaktycznej namawiającej do rzucenia palenia papierosów, która została zorganizowana 16 listopada w CKZiU w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.
Dzień ten obchodzony jest w każdy trzeci czwartek listopada od ponad 30 lat.
Współorganizatorami akcji z ramienia CKZiU organizowanej przez ZSBiO byli nauczyciele  Grzegorz Socha, Marcin Sroka, Małgorzata Latocha oraz uczniowie klasy TE2.
Uczniowie CKZiU włączyli się w akcje promującą zdrowy tryb życia, zachęcając kolegów do tego aby zamiast palenia papierosów zjedli jabłko, które symbolizuje zdrowie i witaminy. Ponadto  rozdawane były ulotki dotyczące porad skutecznego rzucenia palenia oraz konsekwencji pozostania w  nałogu. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem                             i zrozumieniem wśród młodzieży.
Uczniowie klasy TE2 oraz M. Latocha – nauczyciel bibliotekarz udzielili wywiadu telewizji „TWOJA TV” promując wśród młodzieży modę na niepalenie.

M. Latocha

Fot: Marcin Sroka i Grzegorz Socha
KONKURS

W dniu 20 listopada 2017r. w Bibliotece Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego   w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu fotograficznego „Jesień w obiektywie”.
     Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do dostrzegania piękna otaczającego nas krajobrazu, zaktywizowanie uczniów do fotografowania, kształtowanie osobistych zainteresowań oraz zdolności twórczych.
    Jury konkursowe oceniając prace brało pod uwagę zgodność z tematem konkursu, kreatywność, pomysłowość, poprawność techniczną zdjęcia oraz walory artystyczne i estetyczne.
    Jury konkursowe postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez bibliotekę CKZiU.    

Nagrodzeni uczniowie:
Hubert Makowicz kl. 1TG
Przemysław Mil kl. 1ZM
Artur Potoczny kl. 1ZMHubert Makowicz, kl. 1TG
Artur Potoczny, kl. 1Zm
Przemysła Mil, kl. 1Zm
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego