Aktualności - ckp

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

Biblioteka
29.11.2018

Nasze koleżanki również włączyły się do konkursu "sleeveface" i wykazały się ogromną pomysłowością i poczuciem humoru, dziękujemy!

Biblioteka szkolna CKZiU w Jarosławiu w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowała dla swoich czytelników konkurs fotograficzny „Sleeveface” z książką. Ten nowoczesny     
i wesoły sposób fotografii   z książką biblioteka wykorzystała do promocji czytelnictwa.
Sesje zdjęciowe z książkami i innymi rekwizytami odbywały się na terenie biblioteki. Uczestniczyli w nich uczniowie naszej placówki, a także pracownicy,  którzy     z wielką pasją i cierpliwością pozowali do zdjęć, przyczyniając się w ten sposób do reklamy biblioteki i popularyzacji czytelnictwa wśród naszej młodzieży szkolnej, za co im organizatorki akcji serdecznie dziękują. Po obejrzeniu wszystkich zdjęć powołana przez organizatorki konkursu komisja wyróżniła następujących uczniów:
1. Basiak Kacper kl.  1 TW
2. Piekuś Patryk  kl. 1 TW
3. Pryjda Tomasz kl. 1 TW
4. Raba Paweł kl. 1 W
Autorzy najlepszych fotografii otrzymali dyplomy i nagrody.

Kacper Basiak kl 1Tw


Patryk Piekuś kl. 1Tw
Tomasz Pryjda kl. 1Tw
Paweł Raba kl. 1w

W bibliotece szkolnej CKZiU z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs krzyżówkowy. Drzwi biblioteki w tym czasie były szeroko otwarte w celu zaprezentowania zbiorów i zachęcania uczniów do czytania książek. Uczniowie biorący udział w konkursie rozwiązywali krzyżówki o tematyce czytelniczej. Jury po przeanalizowaniu rozwiązanych haseł w krzyżówkach  postanowiło przyznać wyróżnienia dla: Basiaka Kacpra kl. 1 TW, Pryjdy Tomasza kl. 1 TW, Piekusia  Patryka kl. 1 TW, Raby Pawła kl. 1 W.  Wyróżnieni czytelnicy otrzymali dyplomy i słodkie nagrody.  Wszystkim gratulujemy.
,, Tytoń i choroby serca” to hasło tegorocznej akcji profilaktycznej, która została zorganizowana 15.11.2018 w CKZiU we współpracy z ZSBiO w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Dzień ten obchodzony jest w każdy trzeci czwartek listopada od ponad 30 lat. Uczniowie  z CKZiU włączyli się w akcję profilaktyczną promującą zdrowy tryb życia, zachęcając kolegów i koleżanki do tego aby zamiast palenia papierosów zjedli jabłko które symbolizuje zdrowie i witaminy. Ponadto starsi  uczniowie naklejali kolegom nalepki w kształcie jabłek z hasłem „ Nie palę”, rozdawali jabłka promując zdrowy tryb życia oraz porady „Jak rzucić palenie”. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Organizatorem akcji byli nauczyciele  M. Latocha,  M. Bartosiewicz, M. Sroka, G. Socha oraz T Maciałek

Rekord dla Niepodległej
9 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie z kl. TE4 odśpiewali hymn narodowy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

03.10.2018


W dniu 31 maja obchodzony jest „Światowy Dzień Bez Tytoniu”.  W tym roku dzień ten odbywał się pod hasłem „Tytoń i choroby serca”
      Już tradycyjnie inicjatorem akcji jest ZSBiO w Jarosławiu  przy współudziale Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu która dysponuje specjalistycznymi narzędziami do przeprowadzania eksperymentów. CKZiU czynnie włączyło się do organizowania akcji. Nauczyciele z zaangażowaniem nakłaniali uczniów do wzięcia udziału w badaniu za pomocą smokerlyzera dzięki któremu można było poznać wysokość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Wyniki mogły wskazywać na  kontakt płuc ze szkodliwymi substancjami zawartymi  w wdychanym powietrzu.

      Kolejny eksperyment do którego przekonywali nauczyciele uczniów został przeprowadzany za pomocą alko gogli i narko gogli. Dzięki tym okularom uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać jak świat postrzegany jest przez człowieka który jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Pomimo poruszanej w tym dniu poważnej tematyki dzięki odpowiedniej organizacji uczniowie radośnie uczestniczyli w akcji którą należy mieć nadzieję na długo zapamiętają.

22.05.2018W marcu i kwietniu  2018 r. biblioteki CKZiU oraz ZSBiO w Jarosławiu przeprowadziły akcję charytatywną „Książeczka dla małego pacjenta”. Jej celem była zbiórka książek dla pacjentów oddziału dziecięcego COM w Jarosławiu. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i pracowników obydwu szkół. Zebrane dary, tj. 49 książek (bajki, opowiadania, książeczki edukacyjne, kolorowanki), 5 gier przestrzennych, 2 opakowania puzzli oraz 8 zestawów kredek i farb, zostały przekazane na ręce ordynatora oddziału dziecięcego COM Pana doktora Radosława Cwetkowa oraz pielęgniarki oddziałowej Pani Beaty Bańko 21 maja 2018 r.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, a małym pacjentom życzymy przyjemnej lektury  i dużo, dużo zdrowia!

Organizatorki akcji: M. Latocha, J. Żelak


Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadającego na 23 kwietnia, biblioteka szkolna CKZiU zorganizowała akcję promującą czytelnictwo. W tym dniu zorganizowane zostało spotkanie z uczniami kl. 2TE.
Uczestnictwo pani bibliotekarki w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną pozwoliło na zapoznanie się z książkami „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń” Krzysztofa Piersa.
Nowe pozycje biblioteki pozwoliły zarówno na zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą uzależnienie od gier, jak i wskazanie sposobów radzenia sobie z nałogiem.
Na spotkaniu obejrzany został również wywiad z autorem książki. Krzysztof Piersa poprzez własne doświadczenie przestrzega przed tym zagrożeniem młodych graczy i ich rodziców: „Przegrałem całe popołudnie. Przegrałem cały weekend. Przegrałem cały miesiąc, a nawet rok. Mogłem przegrać całe życie”.
       Na zakończenie akcji pani bibliotekarka zachęcała uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej, w której każdy czytelnik znajdzie coś interesującego dla siebie.


21.02.2018


Biblioteka CKZiU zaprasza do udziału
w konkursie czytelniczym
„Książka inna niż wszystkie”
organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Przemyślu Filia Jarosław.
Szczegóły w załączonym regulaminie oraz
u nauczycieli bibliotekarzy.


Świątecznie w CKZiU
Nowa gazetka w naszej bibliotece
„Zamiast Palić Papierosa Zjedz  Jabłko” to hasło akcji profilaktycznej namawiającej do rzucenia palenia papierosów, która została zorganizowana 16 listopada w CKZiU w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.
Dzień ten obchodzony jest w każdy trzeci czwartek listopada od ponad 30 lat.
Współorganizatorami akcji z ramienia CKZiU organizowanej przez ZSBiO byli nauczyciele  Grzegorz Socha, Marcin Sroka, Małgorzata Latocha oraz uczniowie klasy TE2.
Uczniowie CKZiU włączyli się w akcje promującą zdrowy tryb życia, zachęcając kolegów do tego aby zamiast palenia papierosów zjedli jabłko, które symbolizuje zdrowie i witaminy. Ponadto  rozdawane były ulotki dotyczące porad skutecznego rzucenia palenia oraz konsekwencji pozostania w  nałogu. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem                             i zrozumieniem wśród młodzieży.
Uczniowie klasy TE2 oraz M. Latocha – nauczyciel bibliotekarz udzielili wywiadu telewizji „TWOJA TV” promując wśród młodzieży modę na niepalenie.

M. Latocha

Fot: Marcin Sroka i Grzegorz Socha
KONKURS

W dniu 20 listopada 2017r. w Bibliotece Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego   w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu fotograficznego „Jesień w obiektywie”.
     Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do dostrzegania piękna otaczającego nas krajobrazu, zaktywizowanie uczniów do fotografowania, kształtowanie osobistych zainteresowań oraz zdolności twórczych.
    Jury konkursowe oceniając prace brało pod uwagę zgodność z tematem konkursu, kreatywność, pomysłowość, poprawność techniczną zdjęcia oraz walory artystyczne i estetyczne.
    Jury konkursowe postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez bibliotekę CKZiU.    

Nagrodzeni uczniowie:
Hubert Makowicz kl. 1TG
Przemysław Mil kl. 1ZM
Artur Potoczny kl. 1ZMHubert Makowicz, kl. 1TG
Artur Potoczny, kl. 1Zm
Przemysła Mil, kl. 1Zm
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego